Pages

12 December 2011

DİKKATLER BURAYA - BURAK UYAN

Burak Uyan, dikkatleri üstüne çeken ve henüz yeni sayılabilecek bir ayyakabı modacısı. New York da 25. Footwear News ödüllerinde Vivian Infantino Award for Emerging Talent,  yani çıkış yapan yetenek ödülünü aldı. Kendisi aslen Fashion Institute of Vienna mezunu.


Modaya, özellikle apparel, giyim dizaynına ilk önce Alberto Marani ile başlayan Uyan Givenchy ve Giambattista Valli ile devam etmiş.

Dizaynları üstünde çalışırken doğadan ilham alan Uyan, 2012 kolleksiyonunda Endonezya kelebeklerinin renklerinden esinlenerek çalışmış. Bu kelebeklerden satın alarak malzeme üreticilerine çoğaltılılması için yollamış.

'' Bütün ciltler kelebeklerin renklerinden  özel olarak üretildi: Sarılar yeşiller ve bu asidimsi portakal'' Diyen Uyan ''benim için doğayı taklit etmenin en iyi yoluydu. En sonunda, çok feminen ve güçlü oldu'' Diye ekledi.

Bu yaratıcılık onun moda alıcıları, tüketicileri ve medyasından
ilgi görmesine neden oldu. Bot ve ayakkabıları ortalama $650 ile $1,500 civarında Saks Fifth Avenue, Neiman Marcusve Net-a-porter.com gibi isimler tarafından satışa sunuluyor. Stilist ve ünlüler de  farketmiş olacakki süpermodel Natalia Vodianova Uyan’nın dizaynlarını Paris Moda Haftasında katıldığı tüm organizasyonlarda giymiş. Stilist Rachel Zoe, Cameron Diaz'in Amerika Teen Choice ödüllerinde giymesi için tercihini Uyan ayyakabilarından yana kullanmış.

BURAK UYAN SHOES
Kaynak haberwww.wwd.com
Dediğim gibi bu ismi hafızanıza kaydedin ve izleyicisi olun.


No comments:

Post a Comment

Thank You For Your Comments