Pages

27 March 2012

PEPLUM- A LOVE AFFAIR

Peplum has been around for decades. It's making a big come back. The catwalk shows of designers have featured many diffrent looks. I have to add it is also one of my favourite looks. The look is very feminine and reminds me of the art deco era.

Peplum, uzun zamandır modanın içinde var olan bir kıyafet. Daha çok biz onu 80lerden hatırlasakda eskiler  mesela 40'larda görmek mümkün. Bu sezonda oldukça çok göreceğiz. Bence çok feminen ve ayrıca bana ''Art Deco'' dönemini anımsattı. 
The first collection is from Jason Wu and pieces from his Spring 2012 RTW.

İlk olarak Jason Wu ve Bahar 2012 Hazır Giyim Koleksiyonuna göz atalım.Next is David Koma and his Fall 2012 RTW collection.

Sırada Daid Koma ve Sonbahar 2012 Hazır Giyim Koleksiyonuna göz atalım.
Third feauture  is  from Hakaan with looks from his PreFall 2012 show.

Üçüncü olarak bize yabancı olmayan Hakaan, Hakan Yıldırım dan görseller var. Mert Alaş ve Marcus Pigott ikilisinin sanat direktörlüğü altında podyuma sunuldu. Bu arada ufak bir dip not, Mert Marcus ikilisi Madonna'nın ''Girl Gone Wild'' videosunun yönetmenliğini yaptılar. Youtube şimdiden bu videonun 18 yaşından küçüklerin izlemesini engellenmiş.

Final looks are from Simone Rocha and it is the PreFall 2012 catwalk show.

Son olarak Simone Rocha 2012 yaz koleksiyonundan parçalara bakalım.So what do you think? Will you be following this trend any time soon?

Ne dersiniz bu akımı yakından takib edecekmisiniz?

No comments:

Post a Comment

Thank You For Your Comments