Pages

25 November 2011

GOLDEN GIRLS
GOLDEN GIRLS

Gold seems to be a popular choice for celebrities walking the red carpet at the moment. The colour adds another dimension to the sparkle dripping off the celebrities.

There are so many different shades of Gold. From matts to shiny palettes you could even go for pale golds or bright and glittery tones to suit your colour tone.

Another plus for gold is not only it goes with almost any colour it instantly glams up any piece of fashion item.

I have interpreted my idea of a gold outfit. Since it is a party season I couldn't resist going for an evening wear combination. What do you think?Altın rengi ünlülerin kırmızı halı için favori seçeneklerinden biri olarak görünüyor. Renk üzerilerinden damlayan parıltılara ayrı bir hava katıyor.

Parlaklardan matlara, pastellerden cırtlak tonlara kadar uzanan geniş bir yelpazaye hakim olan Altın renginden mutlaka size yakışanını bulabilirsinizç

Bir diğer avantajı ise, Altın rengi bır kıyafet yada aksesuar, içinde kullanıldığı kombinasyonu anında şıklaştırıyor. Bu aralar parti ve kutlamalar bol olduğu için, aklımda tasarladığım kombinasyon yine gece kıyafeti için oldu. Ne düşündüğünüzü merak ediyorum.
No comments:

Post a Comment

Thank You For Your Comments